GLASS & CERAMICS / Glass / Glass 8941094
*
nr 894 1094
GLASS
9 pcs,
9 st
Estimate:
600
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday May 12 2014
at 18:40:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
10/5 19:11:25
1
250 kr
11/5 19:53:17
2
Vinnande bud
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
-
9129 SET OF GLASS
22 pieces, Bengt Edenfalk (1924-2016), Sweden. Skr..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:43
-
8325 SET OF GLASS
Homegaard, ca 35 delar. Height: 9-17 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:03
-
9151 Glassservisdelar
16 pieces, Elis Bergh 'Karlberg', Kosta Boda, liqu..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:47
-
9045 Glassservisdelar
ca 55 pieces, Elis Bergh Kosta Boda, 11 ölglas, 11..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:11
-
9259 LAMP TABLE
mahogany, Bambuimitation, rotting / glasskiva. Len..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:14
-
9073 BEDSIDE TABLES
one pair, benställning i krom, två glasskivor, dia..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:51
*
GLASS
Read more about 50/60-tal
nr 894 1094
GLASS
9 pcs,
9 st
Estimate: | 600 |
---|---|
Sold: | SEK 300 |
Auction date: |
Monday May 12 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
10/5 19:11:25 | 1 | 250 kr |
11/5 19:53:17 | 2 | Vinnande bud |
- Thema-auction
May 12
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.Read more about 50/60-tal
- Andra sökte även efter
-
9129 SET OF GLASS
22 pieces, Bengt Edenfalk (1924-2016), Sweden. Skr..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:43 -
8325 SET OF GLASS
Homegaard, ca 35 delar. Height: 9-17 cm,
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:03 -
9151 Glassservisdelar
16 pieces, Elis Bergh 'Karlberg', Kosta Boda, liqu..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:47
-
9045 Glassservisdelar
ca 55 pieces, Elis Bergh Kosta Boda, 11 ölglas, 11..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:11 -
9259 LAMP TABLE
mahogany, Bambuimitation, rotting / glasskiva. Len..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:14 -
9073 BEDSIDE TABLES
one pair, benställning i krom, två glasskivor, dia..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 20:51